HOME

SKLEP - CZĘŚCI ZAMIENNE

O FIRMIE

AKTUALNOŚCI

GALERIA

KONTAKT

PRACA

historia

y f

Firma Clark jest jednym z największych dostawców wózków widłowych napędzanych gazem ziemnym (CNG) na terenie Polski.

Firma Clark jest jednym z największych dostawców wózków widłowych napędzanych gazem ziemnym (CNG) na terenie Polski. Zapewniamy kompleksową obsługę w tym także pomoc w budowie stacji tankowania CNG.

 

Zaletą gazu CNG, jako paliwa, jest m.in. niska emisja CO2 do atmosfery, praca silnika cichsza nawet o 10 dB w wyniku wolniejszego spalania CNG, dłuższa żywotność napędu, większe bezpieczeństwo eksploatacyjne oraz przede wszystkim niska cena.

 

Nie jest to jeszcze model stosowany na powszechną skalę, choć oszczędność na paliwie sięga w optymalnych warunkach nawet 50%. Dla mniejszych użytkowników, tzn. posiadających nie więcej niż kilka sztuk wózków widłowych, często zaporowe są koszty związane z budową stacji tankowania gazu. Wciąż również odczuwalny jest koszt samej instalacji gazowej, choć z roku na rok jest coraz niższy.

 

W przypadku kiedy flota liczona jest już w dziesiątkach sztuk "przejście" na CNG jest już nie tylko potencjalnie opłacalne, ale staje się wręcz sposobem na znaczną redukcję kosztów w obszarze paliwa.

MASZ PYTANIA - ZADZWOŃ

691 801 411